KADRA KLUBU

Aga Piecuch

Instruktor fitness

Wielką pasją Agi już od najmłodszych lat był ruch, w każdej postaci. Rodzice Agi ukierunkowali jej nadpobudliwość ruchową na trening sportowy. Jako mała dziewczynka trenowała balet, później uprawiała pływanie. Jak często podkreśla - aktywność fizyczna nauczyła ją pokonywania własnych słabości, zarówno fizycznych,  jak i psychicznych. W 2009 r. uzyskała tytuł instruktora rekreacji ruchowej – fitness, nowoczesne formy gimnastyki na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz ukończyła kurs Pilates Basic u Daniela Pignata w Bielsku -Białej. Przez kilka lat prowadziła różnorodne formy z zakresu fitness. Z czasem jej zainteresowanie coraz bardziej zmierzało w kierunku zajęć typu Body & Mind.

 

Po poważnej kontuzji, która wykluczyła ją z większości form aktywności sportowej, dzięki Profesorowi Januszowi Szopie odkryła Jogę. W roku 2014 ukończyła kurs instruktora rekreacji ruchowej - Hatha Joga, organizowany przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Częstochowskiej. Uczestniczyła w kilku konfekcjach Stowarzyszenia Jogi Akademickiej. Szkoliła się i „podglądała” zajęcia wielu polskich i zagranicznych nauczycieli Jogi, m.i n. Janusza Szopy, Małgorzaty Grabary, Jaki Nett, Ewy Moroch, Urszuli Wilczyńskiej - Kalak, Izabeli Raczkowstkiej, Katarzyny Bem. W końcu odnalazła i pokochała dynamiczny nurt Jogi – Vinyasę, która pozwala jej medytować w ruchu. Flow (przepływ), który dzieje się w Vinyasie pozwala zatracić się w ruchu asan, a myślom wyrażać się w ich cielesnej interpretacji i poszukiwaniu przyjemności. Vinyasa uczy bycia tu i teraz, to cykl stawania się poprzez powtarzalność ruchów, ale przede wszystkim zdolność tworzenia siebie w asanie, napędzana przez własny oddech i bicie serca.

 

Aga jest ponadto magistrem psychologii, pasjonatką biegania, wegetarianką, miłośniczką kotów, mody, bioenergetyki Alexandra Lowena, logoterapii Viktora Frankla oraz prozy J.R.R. Tolkiena.

Powrót do listy