KADRA KLUBU

Katarzyna Kowalik

Trener personalny

Katarzyna Kowalik urodziła się 48 lat temu w Bytomiu. Sportem interesowała się od najmłodszych lat. W szkole podstawowej uprawiała szermierkę – floret oraz biegi. Później był pierwszy kontakt z siłownią, która została „zdradzona” dla nart i pływania. 10 lat temu nastąpił powrót na siłownię. Pojawiły się sukcesy na zawodach rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Najpierw w konkurencji wyciskania sztangi leżąc, potem w trójboju siłowym i największe sukcesy w bikini fitness. Tytuł Mistrzyni Europy i zajęcie czołowego miejsca w Mistrzostwach Świata mówią same za siebie. Sukcesy nie przyszły łatwo, wymagały wielu wyrzeczeń dietetycznych, ciężkiego treningu i przezwyciężenia choroby.

 


7 lat temu Kasia uzyskała uprawnienia trenera personalnego. Do tego doszły liczne kursy z zakresu dietetyki, stretchingu oraz indywidualne konsultacje u Mistrzyni Świata Katarzyny Kozakiewicz-Kowalik i u trenera kadry narodowej Bogdana Szczotki. Jest absolwentką Szkoły Medycznej i Warszawskiej Akademii Sportu. Kasia specjalizuje się w treningu siłowym, a właściwie – jak sama woli mówić w treningu oporowym, szczególnie dla kobiet 40+. Z racji swojego doświadczenia przygotowuje również do zawodów sylwetkowych, gdzie liczy się nie tylko wygląd ale również sposób prezentacji. Na charyzmę Kasi (a została wybrana Kobietą Charyzmatyczną roku 2018) oprócz sukcesów sportowych ogromny wpływ ma dyscyplina i samozaparcie w dążeniu do wyzna czach celów. Radzi swoim podopiecznym jasno określić cel i małymi krokami do niego się zbliżać.

 


Kasia jest bardzo aktywna społecznie. W mediach – prasie, radio i telewizji nawołuje do zdrowego odżywiania i do ruchu. Uważa, że zbilansowana dieta plus lekki trening cardio plus ćwiczenia oporowe dają najlepsze wyniki, a jej słowa potwierdzają badania naukowe. Kasia wspiera również wiele akcji charytatywnych, które są bliskie jej sercu. Hobby Kasi to siłownia, czytanie książek, ostatnio norweskich kryminałów. Ulubionym napojem jest kawa, a potrawą – owsianka. Czas wolny najchętniej przeznacza na czytanie. Marzeniem Kasi jest ponownie wystartować w Mistrzostwach Świata w bikini fitness oraz w międzynarodowych zawodach w sportach siłowych. Uważa, że „jeśli chcemy kogoś namawiać do zmiany, to sami również musimy się zmienić”.

 

Strefa Ruchu: "Charyzmatyczna trenerka z mnóstwem sukcesów sportowych. Trening z Kasią to przyjemność połączona z ciężką pracą owocującą osiągnięciem zamierzonych rezultatów."

 

Justyna: "Kasia jest najlepszym motywatorem, jakiego mogłam spotkać w życiu. Na siłownię trafiłam 'dla zabicia czasu', poznałam Panią Kasię i zostałam cztery lata. Piękna sylwetka, charakter ze stali, uśmiech, który rzadko kiedy znika oraz ogrom wiedzy i doświadczenia do przekazania. Tutaj nie istnieje 'ja osiągnęłam sukces, ale nie powiem Ci jak'. Tutaj istnieje 'Zbuduj sukces na moim sukcesie'. Kasiu dziękuję że jesteś!"

Aneta: "Najbardziej profesjonalna trenerka personalna z jaką ćwiczyłam! Ogromny zakres wiedzy z dziedziny kulturystyki, którą potrafi skutecznie przekazać każdemu. Chodząca motywacja, cudowna osoba! Do każdego podopiecznego podchodzi indywidualnie i z wielkim sercem!" 

Powrót do listy