KADRA KLUBU

Marek Gołombek

Trener personalny, Instruktor fitness

Marek Gołombek 43l., nazywany przez podopiecznych „Trenejro” pochodzi z Orzecha. Jak większość młodych chłopaków kopał piłkę, ale uprawiał również kajakarstwo, trenował – niespełnioną do końca miłość – karate oraz judo. Zaczął biegać na długich dystansach i wtedy zrozumiał, ze czegoś mu brakuje. Tak trafił na siłownię. Aby zrozumieć istotę treningu i w pełni efektywnie wykorzystać czas spędzany na sali treningowej został w 2010 roku Certyfikowanym Trenerem Personalnym Akademii Profi Fitness School z akredytacją REPS Irleand.

 

To właśnie na kursie pierwszy raz zetknął się z CrossFittem. Ta fascynacja i miłość pozostała do dziś. Marek ukończył wiele kursów m.in. : TRX, treningu funkcjonalnego, najbardziej ceni sobie kurs Olympic Weightlifting, czyli podnoszenia ciężarów (rwanie i podrzut). Marek jest również certyfikowanym trenerem Runmageddonu. Stale pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w różnego rodzaju seminariach.


Marek specjalizuje się w prowadzeniu zajęć typu Cross, HIIT (Tabata), Trening Funkcjonalny oraz zajęć przygotowujących do biegów przeszkodowych. Sam jest czynnym zawodnikiem biegów OCR ze statusem Weterana Runmageddon i zdobywca Korony Runmageddonu. To trener personalny z pasji, nie z obowiązku. Za swoją najmocniejszą stronę uważa sposób przekazywania wiedzy, to że potrafi dogadywać się z ludźmi. Największą wagę przywiązuje do detali, prawidłowej techniki i bezpieczeństwa ruchów, ich pełnych zakresów. W zajęciach z podopiecznymi używa różnorodnych metod i systemów treningowych.


Niewątpliwym hobby Marka są podróże, zafascynowany jest Bali, tamtejszą kulturą i kuchnią. Do picia preferuje zieloną herbatę, a z potraw wysoko ceni spaghetti i wszelkiego rodzaju kasze. Czas wolny spędza aktywnie – lubi gdzieś wyjechać, spacerować z ukochanym psem. Marzeniem Marka jest powrót na Bali, odwiedzenie Chin, a marzeniem i wyzwaniem sportowym na najbliższy okres – udział w biegu górskim na dystansie min 100km.


Ulubionym ćwiczeniem Marka jest overhead squat czyli przysiad ze sztangą nad głową. W życiu prywatnym Markowi przyświeca motto, którego autorem jest Dalajlama: „Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej” . W pracy trenerskiej kieruje się m.in. zasadą: „Nie ma nic lepszego niż dobry trening. Może zmienić cały twój dzień. Możliwe, że całe życie.”

 

Strefa Ruchu: "Ćwiczenia z Markiem nie kończą się na jednym treningu. Chce się do niego wracać, bo atmosfera pracy, jaką stwarza zachęca do tego."

 

Marcin: "Ciekawe i precyzyjnie przygotowane treningi, profesjonalne i życzliwe podejście do podopiecznego. A tak szczerze - ten trener wyciśnie z Ciebie to co najlepsze (dosłownie)!!!"

 

Patrycja: "Marek jest zawsze przygotowany do zajęć. Podchodzi w pełni profesjonalne do swoich treningów, jak i  do podopiecznych. Zajęcia są różnorodne, nigdy nie jest nudno, zawsze coś się dzieje. Potrafi każdego zmotywować - kiedy ja nie wierzę w siebie, on zawsze wierzy we mnie!"

 

Powrót do listy zobacz i zapisz się na zajęcia