KADRA KLUBU

Mateusz Hermasz

Trener personalny

Mateusz jest 25-letnim tarnogórzaninem oraz czynnym sportowcem. Od najmłodszych lat jego życie było związane z aktywnością fizyczną, szczególnie z grami zespołowymi. Pasja do uprawiania sportu przerodziła się w chęć zgłębiania wiedzy na ten temat.

 

Ukończył katowicki AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalnością Trening Funkcjonalny osób w średnim i starszym wieku. Na uczelni zdobył uprawnienia instruktora kulturystyki, samoobrony oraz siatkówki, a także dyplom trenera piłki nożnej UEFA, pozwalający mu na czynne prowadzenie zajęć z młodzieżą, czym zajmuje się od 2 lat.

 

Jako trener skupia się na przygotowaniu motorycznym oraz treningu funkcjonalnym. Od 2018 roku zdobywa wiedzę na temat kształtowania zdolności motorycznych wśród sportowców. Ukończył wiele kursów oraz szkoleń min.: „Speed training specialist”, „Powerful training specialist”, „Functional training specialist”, “Hamstring injury”, “Velocity based training” wykładanych przez jednych z najlepszych trenerów przygotowania motorycznego w Polsce.

 

Dla Mateusza głównym celem w treningu ze sportowcami jest prewencja urazów oraz kształtowanie zdolności motorycznych, a w treningu funkcjonalnym podejście do odzyskania „funkcji jako człowiek”, którą tracimy poprzez pojawianie się dysfunkcji w naszym ciele spowodowanych nowoczesnym trybem życia. Treningi personalizuje pod każdego z osobna, na podstawie testów postawy ciała, oceny funkcjonalnej oraz motoryczności ukierunkowanej.

 

Chce, żeby po treningach ze nim ludzie nie tylko widzieli poprawę sylwetki lub wynikach sportowych, ale także wychodzili z uśmiechem na twarzy i dobrym samopoczuciem.

 

Powrót do listy