KADRA KLUBU

Mateusz Mundzik

Trener personalny

Mateusz Mundzik urodził się w Tarnowskich Górach 30 lat temu. Od najmłodszych lat związany ze sportem, przede wszystkim z podnoszeniem ciężarów. Swoją karierę rozpoczął w tarnogórskim KKS, gdzie trenował do 2009 r. Następnie rozpoczął studia na AWF w Białej Podlaskiej – tak daleko od rodzinnego domu ze względu na to, że tylko tam prowadzona była przyakademicka sekcja podnoszenia ciężarów. Następnie kontynuował studia w Częstochowie, które ukończył z wyróżnieniem rektorskim. Podczas studiów dowiedział się, jak skutecznie nauczać WF, a nie jak osiągnąć sukces indywidualny. Przesyt sportem spowodował, że przez dwa lata odsunął się od niego, nastąpił jednak powrót i kolejne sukcesy sportowe: 2020 Wicemistrz Polski Masters do 96kg, 2019 - Wicemistrz Śląska w podnoszeniu ciężarów w kat. 109kg, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (II liga), 2018 - Mistrz Śląska w kat. do 105kg, 2014 - III miejsce Mistrzostwa Polski AZS w kat. do 94kg, 2012 - Drużynowy Mistrz Polski do lat 23, Wicemistrz Polski AZS w kat. +105kg, a także złoty medalista XXI Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów Masters w kategorii do 102 kg.

 

Wraz z sukcesami sportowymi Mateusz zdobył uprawnienia instruktora podnoszenia ciężarów i instruktora lekkiej atletyki. Odbył szereg specjalistycznych kursów, min. Dot. optymalizacji hormonów w sporcie czy dotyczących dopingu. Jako trener personalny Mateusz specjalizuje się w kształtowaniu siły i zmianie sylwetki. Służy temu m.in. odpowiednia dieta, którą rozpisuje swoim podopiecznym. Jego treningi ukierunkowane są na rozwijanie siły i szybkości, tak aby poznawać granice swoich możliwości. W osiąganiu sukcesów niewątpliwie pomaga komunikatywność Mateusza Mundzika. W treningu szuka złotego środka, bierze pod uwagę dyspozycję dnia.

 

Mateusz uwielbia sporty samochodowe: wyścigi, WRC, Formuła 1. Sam ściga się na gokartach. Z potraw wszędzie próbuje placka po węgiersku, a ulubionym napojem jest piwo typu porter. Wolny czas przeznacza na działania inne od tych wykonywanych w pracy, czyli np. teraz spędza go w domu z książką w ręce. Mateusz w najbliższym czasie marzy o sukcesie trenerskim i o znalezieniu biznesowej „drugiej nogi” Jego mottem jest „ dobry trening to dobry nastrój” z czym trudno się nie zgodzić.

 

Strefa Ruchu: "Trener, który osiągnięte własne sukcesy sportowe potrafi przekuć w dobry, wymagający trening."

 

Janusz: "Profesjonalne podejście, ogromna wiedza fachowa a to wszystko opakowane w sympatyczne pudełko najlepszego weightliftera na Śląsku!"

 

Damian: "Mateusz jest trenerem z bardzo dużą wiedzą i ogromnym doświadczeniem, więc jeśli zależy Ci na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń to jest to zdecydowanie trener dla Ciebie. Swoją pasją do treningów potrafi zarazić każdego, tak jak i humorem. Zdecydowanie trener ale i przede wszystkim sportowiec na 5!"

Powrót do listy