KADRA KLUBU

Mikołaj Kowalik (Kola)

Trener personalny

Mikołaj Kowalik „Kola” to 48 letni tarnogórzanin. Prekursor i pierwszy trener personalny w Tarnowskich Górach, w zawodzie od 10 lat. Od najmłodszych lat związany ze sportami siłowymi. Trenował kulturystykę, trójbój siłowy. W ostatnim okresie specjalizuje się w klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc, osiągając doskonałe wyniki sportowe na arenie krajowej (gdzie sięgnął kilkukrotnie po tytuł Mistrza polski), a także na mistrzostwach europy i świata.


Kola jest z wykształcenia fizjoterapeutą i przez wiele lat pracował w służbie zdrowia, równocześnie działając jako specjalista ds. odnowy biologicznej w Klubie KKS Śląsk Tarnowskie Góry, gdzie pełnił jednocześnie opiekę nad odbywającymi się tam zgrupowaniami kadry juniorów i seniorów w podnoszeniu ciężarów. Mikołaj Kowalik udziela się również społecznie. Jest trenerem osób niepełnosprawnych w klubie Start Katowice, jest wiceprezesem Stowarzyszenia „Centrum Formy”, przygotowuje do sezonu młodych sportowców KKS Tarnowskie Góry. Doświadczenie zdobyte podczas uprawiania sportu oraz jako fizjoterapeuty wykorzystuje w swojej pracy trenera personalnego. Uważa, że jego najmocniejszą stroną jest konsekwencja od samego początku, aż do osiągnięcia celu. Satysfakcję czerpie obserwując metamorfozy oraz osiągnięcia swoich podopiecznych w zawodach siłowych, pływaniu czy boksie.


Hobby Koli to motoryzacja, dobre kino i aktywność fizyczna każdego rodzaju. Z kolei czas wolny, którego zawsze zbyt mało najchętniej poświęca na odpoczynek i „nicnierobienie”. Ulubioną potrawą jest dobra wołowina, a napojem woda. Marzeniem Koli jest zdobycie mistrzostwa na arenie międzynarodowej i konsekwentnie zmierza w tym kierunku nie bojąc się pracy i wyrzeczeń. Kieruje się zasadą, że "dobrze się zastanowić czego się chce i dążyć do tego za wszelką cenę".

 

Strefa Ruchu: "Doświadczony trener potrafiący dostosować trening do potrzeb konkretnego podopiecznego prowadzi treningi głównie z wykorzystaniem ciężarów oraz elementami treningu funkcjonalnego."

 

Martyna: "Mikołaj Kola Kowalik to mój trener od 8 lat. Jest utytułowanym sportowcem, doświadczonym trenerem i fizykoterapeuta z długim stażem. Wszechstronny, profesjonalny i zaangażowany niezależnie od tego, czy trenuje seniora, osobę bardzo młodą, czy przygotowuje sportowca do zawodów, a nawet mistrzostw Europy. Otoczył mnie opieką trenerską również w ciąży aż do 8 miesiąca. 6 tygodni po porodzie zadbał o wzmocnienie układu mięśniowego oraz kostnego żeby już 3 miesiące po porodzie umożliwić powrót do formy sprzed ciąży i z dużą dawką energii wypełnić najważniejszą rolę w moim życiu."

 

Powrót do listy