KADRA KLUBU

Martyna Urban

Dietetyk

Martyna Urban jest 25 letnią tarnogórzanką. Od szkoły podstawowej jest związana ze sportem. Grała w szkolnych ligach siatkówki oraz startowała w zawodach biegowych. W szkole średniej stwierdzono u niej celiakię i tak też zaczęła się jej przygoda z dietetyką. Kilkanaście lat temu dostępność produktów bezglutenowych była znikoma, dlatego spędzała mnóstwo czasu na pozyskiwaniu wiedzy na temat zbilansowanego żywienia w tej chorobie autoimmunologicznej. Swoją wiedzę w zakresie żywienia zdobywała czytając liczne podręczniki oraz szkoląc się na odpowiednich kursach.

 

Doświadczenie  i wiedza zdobyta podczas tych kilku lat zaowocowały w 2023 roku uzyskaniem prawa do wykonywania zawodu dietetyk nadanym przez Akademię Dietetyki w Łodzi, która jest placówką oświatową kształcenia ustawicznego.

 

Po konsultacji wstępnej Martyna ustala ze swoimi pacjentami odpowiedni sposób żywienia dostosowany do trybu życia, aktywności fizycznej, chorób i osobistych preferencji żywieniowych. Pomaga wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe i daje wskazówki, jak bezboleśnie wprowadzić je w życie.

 

W życiu prywatnym Martyna zajmuje się także dziennikarstwem. Pisze o ważnych sprawach lokalnych i regionalnych. Poza tym lubi sport - ćwiczenia na siłowni, bieganie, siatkówkę oraz czyta mnóstwo książek.

 

 

 

Powrót do listy