Strefa

sauny

Po ciężkim treningu każdy powinien się zrelaksować, zregenerować zmęczone mięśnie, odpocząć. Strefa Sauny najlepiej spełni to zadanie Dwie sauny: parowa i sucha umożliwiają zróżnicowaną regenerację. 

Sauna sucha działa w ten sposób, że rozgrzane przez piec powietrze nagrzewa ciało osoby korzystającej. Wysoka temperatura w pomieszczeniu saunowym korzystnie wpływa na organizm, w szczególności rozluźniając fizycznie i psychicznie, oczyszczając i odtruwając organizm, poprawiając wiele jego funkcji , a zwłaszcza dotyczących serca i krążenia, zwiększa odporność organizmu.

 

Sauna parowa ( łaźnia) jest łagodniejszą kąpielą niż sauna sucha, dlatego można z niej częściej korzystać. Ciepła para wypełnia pomieszczenie, podgrzewając je oraz ciało osoby korzystającej. Ciepło pary powoduje pocenie się, a sama para głęboko nawilża skórę. Po wyjściu z sauny zapraszamy do skorzystania ze strefy relaksacyjnej, na którą składają się natryski i prysznic kubełkowy oraz wygodne miejsce do odpoczynku z nastrojowym oświetleniem.

 

REGULAMIN SAUNY

 1. Korzystać z sauny i łaźni mogą osoby po wcześniejszej konsultacji lekarskiej stwierdzającej brak przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z sauny.
 2. W celu skorzystania z sauny należy wziąć ze sobą suchy ręcznik, na który należy usiąść lub się położyć. Nie wolno dopuścić, by pot kapał na drewno.
 3. Do sauny powinno się wchodzić w minimum dwie osoby, tak, aby w razie zasłabnięcia jednej z nich druga mogła udzielić jej pomocy ewentualnie wezwać potrzebną pomoc.
 4. Przed wejściem do sauny należy zdjąć metalowe przedmioty (np. łańcuszki, kolczyki)- mogą one przyczynić się do poparzenia.
 5. Jeśli tylko poczujemy się osłabieni należy natychmiast opuścić saunę.
 6. Nie wolno palić ani używać otwartego ognia w saunach i pomieszczeniach pomocniczych oraz w ich pobliżu.
 7. Do saun nie wolno wnosić urządzeń elektrycznych.
 8. W saunach nie wolno używać wyrobów alkoholowych.
 9. W saunach należy zachować najwyższą higienę.
 10. Do sauny należy wchodzić będąc wytartym do sucha. Stosowane w saunach drewno jest surowe i nie jest wodoodporne.
 11. Do sauny niepowinno się wchodzić w strojach kąpielowych. Wysoka temperatura panująca w pomieszczeniach może spowodować ich uszkodzenie a nawet zniszczenie.
 12. Nie wolno szarpać i trzaskać drzwiami oraz się o nie opierać – są one wykonane ze szkła hartowanego i energiczne ruchy, naprężenia lub uderzenie mogą spowodować stłuczenie szkła.
 13. Na ławkach i siedzeniach we wszystkich pomieszczeniach sauny nie wolno skakać ani siadać na nie z impetem. Są one przeznaczone do tego, aby spokojnie na nich wypoczywać.
 14. Elementów drewnianych nie wolno polewać ani pryskać wodą.
 15. Kamienie w saunach należy polewać tylko czystą, odkamienioną wodą przy użyciu specjalnej chochli, wolno i delikatnie tak, aby unosząca się gorąca para nie spowodowała poparzenia.
 16. Nie wolno dotykać ani zbytnio zbliżać się do parownika oraz gorącego pieca w saunie – grozi to poparzeniem.
 17. Należy zawsze trzymać otwory wlotowe i wylotowe powietrza w saunie otwarte, niczym nie przysłonięte.
 18. Wszelkie podejrzenia nieprawidłowości w działaniu sauny należy niezwłocznie zgłosić personelowi.
 19. Z sauny wolno korzystać jedynie osobom pełnoletnim.
Powrót do listy