KADRA KLUBU

Mateusz Zawadzki

Trener personalny, Instruktor fitness

Mateusz Zawadzki - rodowity Tarnogórzanin, lat 36.

 

Przygodę ze sportem siłowym rozpoczął w wieku 15 lat. W latach 1999-2004 reprezentował pierwszoligowy klub podnoszenia ciężarów KKS Śląsk, zdobywając indywidualnie Mistrzostwo Śląska.

 

Ukończył Wychowanie Fizyczne o specjalności Rekreacja Ruchowa. Od najmłodszych lat zafascynowany siłą, co skłoniło go do napisania pracy magisterskiej ściśle z tym związanej pt: ''Zmiany wybranych zdolności siłowych u dzieci i młodzieży aktywnych ruchowo w wieku 14 - 19 lat.'' Mateusz pracuje jako trener od 2008 roku. W latach 2008 - 2017 pracował w „Fitness & Rehabilitacja - Rehafit” jako trener personalny i masażysta. Pełnił również funkcję opiekuna siłowni w Tarnogórskim parku wodnym. Od 10 lat jest nauczycielem wychowania fizycznego. Od 2016 prowadzi zajęcia fitness, m. in. Tabatę, Zdrowy kręgosłup, Body Shape, Cross Kids, czy Strefę Fire. Mateusz jest również instruktorem piłki nożnej oraz turystyki kwalifikowanej - turystyka rowerowa. Kocha aktywność ruchową w związku z tym jest uczestnikiem licznych biegów OCR, biega również maratony.

 

Specjalnością Mateusza są ćwiczenia siłowe, wzmacniające, szczególnie ze sztangą – jest przecież byłym zawodnikiem – które łączy z treningiem funkcjonalnym. Ze względu na swoje wykształcenie i doświadczenie ma szereg sukcesów w doprowadzeniem do sprawności osób po przebytych urazach. Po wielu latach pracy uważa, że jest w stanie zmobilizować każdą osobę do ćwiczeń, do zmiany stylu życia i aktywności ruchowej w pełnym przedziale wiekowym, od najmłodszych do seniorów.

 

Uwielbia jazdę na rowerze, zdobył uprawnienia instruktora turystyki kwalifikowanej, co zmusiło go do poznania historii i dziś potrafi opowiedzieć o wszystkich najważniejszych atrakcjach powiatu tarnogórskiego. Interesuje się również motoryzacją, lubi pizzę, a do picia wodę. Czas wolny spędza najchętniej z rodziną, aktywnie – na pieszych, górskich wycieczkach bądź na rowerze. Mateusz kilkukrotnie przebiegł maraton, a jego marzeniem na najbliższą przyszłość jest ponowne jego przebiegnięcie ale w zdecydowanie lepszym czasie.

 

Jego motto życiowe: jeśli chcesz wymagać od innych, zacznij od siebie. Historia Mateusza w pełni potwierdza te słowa. W 2012 roku zmuszony został do wejścia na bieżnię i przebiegnięcie kilometra. Zauważył, że stanowi to dla niego wyzwanie, że jest to duży wysiłek. Należy przypomnieć, ze w tym czasie intensywnie trenował podnoszenie ciężarów. Inny rodzaj wysiłku pokazał skutki jednorodnego treningu. Mateusz wszedł na wagę, która wskazała 99,7 kg. Zaczął dodatkowo, oprócz treningów siłowych, intensywnie trenować biegi, zmienił sposób odżywiania, zaczął liczyć kalorie. Już po 9 miesiącach waga wskazała 30 kilogramów mniej! Zaczął startować w zawodach biegowych, przebiegł swój pierwszy maraton. Metamorfoza Mateusza predestynuje go do kierowania metamorfozami jego podopiecznych i pokazuje, ze jak się chce, to można.

 

Zawsze daje z siebie 100 procent i tego samego oczekuje od innych.

 

W skrócie: doświadczony i pełen energii trener. 

 

 

Powrót do listy zobacz i zapisz się na zajęcia